Aks Mafsalı

AKS lalesi olarak da bilinen AKS Mafsalı, araçların ana parçalarından bir tanesi olan AKS mekanizmasının bileşenlerinden bir tanesidir. Sabit hızlı AKS, şanzıman tarafından döndürülmektedir. Şanzıman hareketini aracın tekerleklerine aktararak aracın çalışmasını sağlamaktadır. Sabit hızlı AKS iki farklı mekanizmadan oluşmaktadır. Bu mekanizmalar dış tarafta tekerlek ile bağlantılı olan AKS kafası ve iç tarafta şanzıman ile bağlantılı AKS mafsalı bulunmaktadır. AKS mafsalı şanzımanın gücünü tekerin pozisyonu ne olursa olsun aynı oranda hiçbir değişime uğratmadan ilerletmeyi sağlamaktadır. Aracın herhangi bir sorun yaşamadan trafikte kalabilmesi için AKS mafsalına ihtiyaç duyulmaktadır.

Aks Mafsalı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

AKS mafsalı alırken işini iyi yapan bir firma tercih edilmelidir. AKS mafsalı aracın en önemli parçaları arasındadır. Dolayısıyla satın alınırken aracın markası ve modeline uygun olanın alınması gerekmektedir. Pek çok firma orjinal parça fiyatına, yan sanayi ürün satışı yapmaktadır. Bu durum araç sahiplerinin ciddi anlamda mağdur olmasına neden olan bir durumdur. Dolayısıyla kişilerin AKS mafsalı alırken işini iyi yapan bir firma ile çalışmaları şarttır.

AKS Mafsalı Montajı Nasıl Yapılır?

AKS mafsalı yaptırırken aracın markasına ait yetkili servisten destek almakta fayda vardır. İşi tam olarak bilmeyen bir kişi, yanlış yerleştirme yaparak aracın bozulmasına ve daha da kötüsü seyir halindeyken kazaların meydana gelebilmesine sebep olabilmektedir. Dolayısıyla kurulumun çok dikkatli olması gerekmektedir.

 

Etiketler: Esenyurt, Büyükçekmece, Küçükçekmece, Avcılar, Bahçeşehir, Başakşehir, Oto Yedek Parça

Etiketler: ,
X