DEĞERLİ TÜKETİCİLERİMİZ TAKLİT VE SAHTE OTO YEDEK PARÇAYA DİKKAT!

on-arka-fren-balata-spreyi-peugeot-renault-citroen-opel-fiat

SAHTE OTO YEDEK PARÇA TACİRLERİ HER GEÇEN GÜN TEHLİKE SAÇMAYA DEVAM EDİYOR.

TAKLİT OTO YEDEK PARÇA, DÜNYADA ÇOK BÜYÜK SEKTÖR HALİNE GELMİŞKEN ÜLKEMİZDE DE BU DURUM PEKTE İÇ AÇICI DEĞİL. ÖRNEĞİN; ALMANYA’DA 10 MİLYAR EURO’NUN ÜZERİNDE OLDUĞU TAHMİN EDİLİYOR. OYSA ÜLKEMİZ DE BU DURUMU SAPTAMAK PEK MÜMKÜN DEĞİL.

YÜKSEK KARLAR ELDE EDEBİLMEK İÇİN İNSANLARIN CANLARINI YOK SAYIP VE YILLARDIR ÇALIŞIP ALMIŞ OLDUKLARI ARAÇLARINA, KULLANMIŞ OLDUKLARI ÜRÜNLERDEN DOLAYI CİDDİ ZARARLAR GÖRMEKTEDİRLER. ÖRNEĞİN; FREN BALATALARI DEĞİŞMİŞ BİR ARACIN FRENLERİNİN TUTMADIĞI GÖRÜLMEKTEDİR. VE SONUÇ KAÇINILMAZ OLUYOR. NEREDEYSE HİÇ YAVAŞLAMADAN SEYİR HALİNDE OLAN BAŞKA ARAÇLARA ÇARPIYOR. FREN BALATALARI BİRKAÇ SAAT ÖNCE DEĞİŞMESİNE RAĞMEN!

BU DURUM DA KAZA RİSKLERİNİ ORTADAN KALDIRMIYOR, MADDİ VE MANEVİ HESAPLARA NEDEN OLUYOR. DAHA SONRA KAPSAMLI İNCELEMELER SONUCU TAKLİT ÜRÜNLERİN KULLANILDIĞI ORTAYA ÇIKIYOR. TAKLİT OLARAK ADLANDIRILAN ÜRÜNLERİN PİYASA DAĞILIMLARI KESİN OLARAK SAPTANMADIĞINDAN OLDUKÇA TEHLİKELİDİR. VE PAZARDA SIKLIKLA KARŞILAŞIYOR OLMAMIZIN SEBEBİ YÜKSEK KAR EDİYOR OLMASIDIR.

GÜVENİLİR OLMAYAN YOLLARLA ALINACAK PARÇALAR HEM ÜLKE EKONOMİSİNE HEM DE TÜKETİCİLERE CİDDİ ZARARLAR VERMEKTEDİR. ARAŞTIRMALARA GÖRE TAKLİT ÜRÜNLER ÇOĞUNLUKLA DOĞU AVRUPA, TÜRKİYE VE ASYA ÜLKELERİNDE ÜRETİLMEKTEDİR. TAKLİT EDİLEN YEDEK PARÇALARIN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU İSE DÜZENLİ OLARAK DEĞİŞTİRİLMESİ GEREKEN, GENELLİKLE SÜRÜŞ GÜVENLİĞİ İÇİN ÇOK DAHA ÖNEMLİ ÜRÜNLER OLDUĞU TESPİT EDİLMİŞTİR.

ÖZELLİKLE MOTOR, FREN VE BAKIM MALZEMELERİYLE DE KARŞILAŞABİLİRİZ. PARÇALARIN ORİJİNALLERİNİN YA DA ORİJİNAL EKİPMAN ÜRETİCİ FİRMALARININ ÜRÜNLERİNDE KALİTE OLARAK ÇOK ALTINDA KALMAKTADIR.

PİYASADA TAKLİT ÜRÜNLER DIŞINDA EŞDEĞER (YAN SANAYİ) OLARAK ADLANDIRMIŞ OLDUĞUMUZ ÜRÜNLERİ DE GÜVENİLİR VE DAHA UYGUN FİYATA BULMAK DA MÜMKÜNDÜR. ÖNCELİKLE TERCİH TABİ Kİ ORİJİNAL ÜRÜNLER OLMALIDIR. EĞER ORİJİNAL ÜRÜNLER ÇOK PAHALI GELİYOR VE BÜTÇENİZİ ZORLUYORSA ORİJİNAL EKİPMAN ÜRETİCİLERİ TARAFINDAN ÜRETİLEN YEDEK PARÇALARI DA ALABİLİRSİNİZ. ÖRNEĞİN; TRW, BOSCH FREODO, ATE VALEO, SACHS V.B…

TRİGER, MOTOR YAĞLARI, FREN BALATALARI VE PERİYODİK BAKIM ÜRÜNLERİ SAHTELERİ DE ORİJİNAL LOGOLU KUTULARINDA SATILMAKTADIR.

TAKLİT VE SAHTE YEDEK PARÇALARDAN NASIL SAKINACAĞINIZ? TAKLİT ÜRÜNLERİN EN SIK KARŞILAŞTIĞIMIZ SORUN MARKA LOGO VE AMBALAJLARININ TAKLİT EDİLMESİDİR. ÇÜNKÜ ASLINA YAKIN HATTA AYNI MARKA LOGOSU YÜZÜNDEN TAKLİT PARÇALARIN DAHA YÜKSEK FİYATA SATILABİLİYOR. ANCAK BİRKAÇ NOKTAYA DİKKAT EDEREK TAKLİTLERİ ANLAMAK MÜMKÜNDÜR.

Etiketler: , ,
X