Silindir kapağı

silindir-kapagi-subap-3-stop

Kıyafetler nasıl bedenimi örtüyor veya motor gibi araçları kullanırken kullandığımız kasklar nasıl bizi koruyor ise araçlarda bulunan bazı parçaların da korunmaya ihtiyacı vardır. Örneğin, motor bloğunun üstü silindir kapağı ile örtülür. Eğer bu parça üzerinde bir hasar oluşmuş ise ihmal edilmemeli ivedi olarak değişimi sağlanmalıdır. Yoksa hiç de tahmin edilemeyecek ölçülerde zararlara yol açabilir. Bu sebeple sürücülerin bu gibi konularda duyarlı olmalarında fayda bulunmaktadır. Parça değişimi konusunda aracınızın markasına ait bir parça olmasına özen göstermelisiniz.

3 Stop Araç Muayenesinde Sorun Olur Mu?

Sürücünün tahmin edemeyeceği ancak araç muayene istasyonlarında sorun olabilen parçalardan biri de 3. Stop lambasının yanmıyor oluşudur. Araç orjinalinde eğer bu parça bulunuyor ise çalışıp çalışmadığı muhakkak kontrol ettirilmelidir. Muayene istasyonunda bu tip problemleri yaşamamak adına tam anlamıyla performanslı ve eksik parçası olmayan bir araçla gitmenizi tavsiye ederiz. Araç muayenesinde beklediğiniz sürenin ve muayene saatinizin heba olmaması için dikkatli olmanızda yarar bulunmaktadır.

Sübap Ne İşe Yarar?

Motor sisteminin sayısız parçalarından biri de subap olup, bu parça içten yanmalı motorlarda gaz ve sıvı yakıt geçişlerinde etkili bir parçadır. Montajı konusunda araç servislerinde bulunan yetkili ustalardan destek alınmalı bu tip parçaları kendiniz atölye ortamı haricinde değiştirmeye çalışmamalısınız. Olası hasarlar araç motoruna zarar vereceğinden kullanılacak parçanın çıkma değil, Orijinal olmasına önem verilmelidir.

X